Bugun...BAY DAMAR ERSİN RADYO 2000 İLE BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
Tarih: 20-02-2017 21:45:41 Güncelleme: 21-02-2017 11:26:41 + -


Radyo camiasında verilen tüm organizasyonlardaki tüm ödüllerin sahibi olan BY DAMAR ERSİN Sihirli Mikrofon ve Oydar Radyo Oscarları Ödüllerininde Sahibi Olmuştur. Arabeskin en çok dinlenilen ismi olan BY DAMAR ERSİN radyo 2000 'nin adını en iyi şekilde temsil etmektedir. RADYO 2000 ise Başarılı radyoculuk sektörü ile en çok dinlenilen radyo ünvanınıda elinde bulundurmaktadır.

facebook-paylas
Tarih: 20-02-2017 21:45

BAY DAMAR ERSİN RADYO 2000 İLE BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

TC MAGAZİN  Ailesi olarak  İstanbul ve çevre illerinde 90.6 frekansından Türksat 4a ve internet üzerinden de Dünyanın her yerine yayın yapan Radyo 2000’nin başarılı radyo programcısı Ersin Koçbuğ namı diğer Bay Damar Ersin ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 

 • Merhabalar Ersin Bey, radyoculuğa nasıl başladınız? Hangi radyolarda çalıştınız?

Merhaba TC MAGAZİN AİLESİ,

Radyoculuk çocukluğumdan beri hayalimdi. Radyo stüdyolarına girip konuşmak, oradan insanlara seslenmek küçüklüğümden beri en büyük merakımdı. Televizyonlar olmadığı zamanlarda radyoları dinlerdik ve hep o zamanlardan kalma bir merakla heves edindim.

17 yaşında ilk Radyo Fresh’e bu işin eğitimini almak için başvurmuştum. Oranın yetkilisi beni kapıdan içeri bile almadı. “Senden bir şey olmaz” diyerek beni küçük görmüş ve kapıdan kovmuştu. Yetkilinin bu hareketi beni daha da çok hırslandırdı ve bir süre sonra bir daha gittim. Baktı ki benden kurtuluş yok “Peki tamam gel” dedi kabul etti. O zamanlar tekstil işiyle uğraşıyordum ve 2 aylık maaşımı benden kurs ücreti olarak istedi, bende bir şekilde babamı kandırarak bu işe başladım.

1 sene Radyo Fresh’te Ersin ile Akşam Keyfi programını sundum. Daha sonra Radyo 2000’e geçtim ve askerlikte dahil olmak üzere 5 sene bu radyoda görev yaptım. 2006 yılında evlenince radyoculuğu bırakma kararı  aldım. Böylelikle radyolardan 6 sene uzak kaldım. 6 yıl aradan sonra mikrofon aşkının bende bitmediğini anladım ve radyoculuğa yeniden başlama kararı aldım. Ve İstanbul’un Sesi Radyosuyla bu kararımı gerçekleştirmiş oldum. 18 ay İstanbul’un Sesi Radyosunda yayın yaptım. 2014 yılı Ocak ayında yuvam olan Radyo 2000’ne geri döndüm ve burada da uzun yıllar sevenlerimle beraber olacağımıza inanıyorum.

 • Radyo 2000’de ki programlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Haftanın 6 günü Radyo 2000’de yayındayım. Hafta içi her gün 12:00 – 16:00 Cumartesi  12:00 – 15:00 saatleri arasında yayın yapıyorum. Bay Damar isminden de anlaşıldığı gibi arabesk ve fantezi tarzında duygu yüklü şarkılarla insanlara moral vererek güzel zaman geçirmeleri adına elimden geleni yapıyorum.

 • Radyo 2000 ve programlarınızı diğer radyo ve programlardan farkı nedir?

Diğer radyo ve radyo programcılarını dinlediğim zaman hepsini aynı kefeye koymamakla beraber bir içtenlik ve bir samimiyet göremiyorum. Bizim en büyük ayrıcalığımız samimi, içten, doğal ve dinleyicimizle iç içe oluşumuzdur.

 • Radyocu olmasaydınız hangi mesleği seçerdiniz?

Ben bunu düşünmek bile istemiyorum çünkü radyo benim küçüklüğümden beri hayal ettiğim bir meslek veya bir iş. Bu yüzden bununla ilgili hiç bir şey düşünmedim yani ne olurdum bilmiyorum.

 • Radyo ve radyoculara değer veriliyor mu? Sizce hak ettikleri yerdeler mi?

Bence radyo ve radyoculara hak ettikleri değer verilmiyor. Oysaki radyo çok güçlü bir iletişim aracı. Son zamanlarda siyasilerde bu gücün farkına varmaya başladı ve yapılan organizasyonlarla radyo ve radyoculara yavaş yavaş değer vermeye başladı. Tabi ki buda yetmez. Ben bir siyasetçi olsam insanlara ulaşmanın en kolay yolunun radyo ve radyoculardan geçtiğini düşünürüm. Çünkü radyoyu araba kullanırken, çalışırken, yürürken, yemek yaparken dinleyebilirsiniz ama televizyonu sadece oturduğunuz yerden seyredebilirsiniz.

 • Radyoculukta belirlediğiniz bir hedef var mı?

Mesleğimdeki hedefim Radyo 2000 gibi bir kurumda görev yapmaktı ve bunu da başardım. Ben arabesk ve fantezi müzikte zirve radyonun 2000 olduğunu düşünüyorum ve bu yüzdende hedefime ulaştığımı düşünüyorum

 Tüm radyo sevenlerin ailecek dinleyip keyif aldığı tek radyo adresi olan Radyo 2000 ülkemizde radyoculukta başarısıyla büyük dinleyici kitlesine ulaşmıştır. 

TC MAGAZİN olarak başarılı radyocu BY DAMAR ERSİN ve RADYO 2000  Ekibine başarılar dileriz.
Kaynak: TC MAGAZİN

Editör: ATAKAN TASUR

Bu haber 245 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ROPORTAJLAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • ANASPONSOR YAŞAR KARAKELLE'DEN OYUNCULARA PLAKET
  ANASPONSOR YAŞAR KARAKELLE'DEN OYUNCULARA PLAKET
 • YAŞAR KARAKELLE ROPORTAJ
  YAŞAR KARAKELLE ROPORTAJ
 • YAŞAR KARAKELLE KANAL 34 CANLI YAYIN
  YAŞAR KARAKELLE KANAL 34 CANLI YAYIN
 • YAŞAR KARAKELLE & NURCAN SABUR
  YAŞAR KARAKELLE & NURCAN SABUR
 • YAŞAR KARAKELLE DEMEÇLERİ
  YAŞAR KARAKELLE DEMEÇLERİ
 • YAŞAR KARAKELLE'YE ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL
  YAŞAR KARAKELLE'YE ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL
 1. ANASPONSOR YAŞAR KARAKELLE'DEN OYUNCULARA PLAKET
 2. YAŞAR KARAKELLE ROPORTAJ
 3. YAŞAR KARAKELLE KANAL 34 CANLI YAYIN
 4. YAŞAR KARAKELLE & NURCAN SABUR
 5. YAŞAR KARAKELLE DEMEÇLERİ
 6. YAŞAR KARAKELLE'YE ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Dik Dur REİS - Rıfat ABLAY (Darbe için yapılan ilk Șarkı 16.07.2016)
  Dik Dur REİS - Rıfat ABLAY (Darbe için yapılan ilk Șarkı 16.07.2016)
 • Recep Tayyip Erdoğan. Dombra
  Recep Tayyip Erdoğan. Dombra
 • İşte 15 Temmuz Destanı!
  İşte 15 Temmuz Destanı!
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Dik Dur REİS - Rıfat ABLAY (Darbe için yapılan ilk Șarkı 16.07.2016)
 2. Recep Tayyip Erdoğan. Dombra
 3. İşte 15 Temmuz Destanı!
 4. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 5. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI